OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19. 03. 2017 – 26. 03. 2017

                 III  Niedziela Wielkiego Postu 

Lud na pustyni zapragnął wody, tej dla ciała, by móc żyć. Staje z tym roszczeniem przed Mojżeszem, a ten czyni cud i wyprowadza ją ze skały. Samarytanka idzie do studni po wodę, tak jak to czyni każdego dnia, a tam spotyka Jezusa, który daje jej żywą wodę. Daje jej siebie, przywraca prawdziwe spojrzenie na własne życie. Woda od Jezusa nie tylko poi, ale i obmywa. Jezus staje się źródłem.


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii .


 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o 15.45. Serdecznie zapraszamy.

 2. Adoracja uwielbieniowa dzisiaj o godz. 17.30 w naszym kościele, będzie ona miała charakter przebłagalny. Po adoracji o 18.30 Niedzielne Spotkanie Młodych w salkach. Gościem specjalnym będzie ks. diakon Szymon Kubica.

 3. III Zakon św. Franciszka zaprasza na spotkanie w poniedziałek o godz. 16.30 w salkach.

 4. Apostolstwo Dobrej Śmierci z racji Uroczystości św. Józefa, który jest ich patronem, zaprasza na Mszę św. w poniedziałek o 18.00, a po niej spotkanie w salkach.

 5. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 6. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity  w czwartek po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 7. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00  spowiedź dla uczniów klas VI i dla klas I i II gimnazjum.

 8. Nabożeństwa Pasyjne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 17.00.  Dla dorosłych w piątek o 18,30.  Zalecki za zmarłych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Będą odczytywane przed Mszą św. wieczorną.  Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne w niedziele o 15.45.

 9. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.3o w salce.

 10. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przypada w sobotę 25.03. Podczas Mszy o godz. 18.00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Nienarodzonego. Informacje o adopcji na stoliku za ławkami.

 11. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Cieszyna w środę 5.04.  Zapisy i szczegóły w kancelarii.

 12. Spotkanie dla osób zapisanych na pielgrzymkę do św. Rity w poniedziałek 27.03 o godz. 19.00 w salkach. Prosimy o wpłacenie 270 euro i 850 zł (pomniejszonych o wcześniejsze zaliczki).

 13. Zapraszamy mężczyzn i młodzieńców (16 – 30 lat) na górską, nocną drogę krzyżową. Wyjazd autokarem do Bielska odbędzie się w piątek 24 III (mężczyźni) i 7 IV (młodzieńcy) spod parafii naszego dekanatu. Wyjazd nastąpi między godz. 20.30 a 21.00 (zależnie od parafii). Trasa: Bielsko – Szyndzielnia – Klimczok – Szczyrk.  Powrót ok. godz. 2.30 w nocy. Zapisy w zakrystii. Koszt 25 zł. Szczegóły na plakacie.

 14. Z okazji 70. lecia poświęcenia naszego kościoła wydaliśmy cegiełki. Kupując cegiełkę przyczyniasz się do dokończenia wystroju naszego kościoła i możesz się wpisać na listę fundatorów witraża.

 15. Planujemy całonocną adorację Pana Jezusa w ciemnicy i przy Bożym Grobie. Odbędzie się ona, jeżeli znajdą się osoby chętne na poszczególne godziny adoracji. Zapisy w zakrystii.

 16. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej archidiecezji.

„Musimy postrzegać każde dziecko jako dar, który należy przyjąć, umiłować i strzec ”

papież Franciszek