OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12. 03. 2017 – 19. 03. 2017

                 II  Niedziela Wielkiego Postu„Pan Bóg rzekł do Abrama: «Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę».” Najpierw jest wezwanie do opuszczenia ziemi rodzinnej, a więc swojego świata i swojego poczucia bezpieczeństwa. Stało się to udziałem Abrahama i jest udziałem uczniów Jezusa aż po dziś dzień. Potem następuje stopniowe zbliżanie się do Boga i Jego tajemnic. W końcu przychodzi chwila światła, odsłania się Tajemnica, a rozum zaproszony jest do pokory. Wiara bywa traceniem siebie i swojego świata.

 


Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii (schody).


 1. Dzisiaj rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Idźcie i głoście”. Potrwają do środy. Wygłosi je ks. dr Tadeusz Czakański. Nauki rekolekcyjne będą w niedzielę w czasie każdej Mszy św.; w tygodniu w czasie Mszy o godz. 8.00 i 18.00. Nauka stanowa dla mężczyzn w niedzielę o 17.30; w niedzielę o 19.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji  znalezienia  dobrego męża  i dobrej żony. po Mszy zapraszamy na spotkanie osoby stanu wolnego. Nauka stanowa dla kobiet  w poniedziałek o 19.00. Rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej komunii św., I komunii św. i bierzmowania zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne we wtorek o godz. 19.00.

 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o 15.45. Serdecznie zapraszamy.

 3. Seniorów i chorych Parafian zapraszamy na Mszę św. w ramach rekolekcji w środę 15.03. o godz. 10.00,  a po niej spotkanie w salkach z rekolekcjonistą. Nie będzie spotkania seniorów jutro.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo naszych patronów św. Cyryla i Metodego we wtorek po Mszy porannej.

 5. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas V.

 6. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy św. porannej.

 7. Nabożeństwa Pasyjne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 17,00., dla dorosłych w piątek o 18,30. Zalecki za zmarłych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Będą odczytywane przed Mszą św. wieczorną. Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne w niedziele o 15,45.

 8. Adoracja uwielbieniowa w przyszłą niedziele o godz. 17.30 w naszym kościele a po niej o 18.30 niedzielne spotkanie młodych w salkach. Gościem specjalnym będzie ks. diakon Szymon Kubica.

 9. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Cieszyna w środę 5.04. Zapisy i szczegóły w kancelarii.

 10. Z okazji 70. lecia poświęcenia naszego kościoła wydaliśmy cegiełki. Kupując cegiełkę przyczyniasz się do dokończenia wystroju naszego kościoła i możesz się wpisać na listę fundatorów witrażu.

 11. Planujemy całonocną adorację Pana Jezusa w ciemnicy i przy Bożym Grobie. Odbędzie się ona tylko wtedy, gdy znajdą się osoby chętne na poszczególne godziny adoracji. Zapisy w zakrystii.

 12. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes, którą przeprowadzi zespół charytatywny. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby naszej parafii. W zakrystii i w kancelarii można nabyć paschaliki rozprowadzane przez „Caritas Polska”.

 

 

„Gdy mam Boga, mam wszystko. Warto wszystko oddać, aby Boga zachować ”    

                                                              Kard. Stefan Wyszyński