OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5. 03. 2017 – 12. 03. 2017

                 I  Niedziela Wielkiego Postu 

Pokusa nie jest jeszcze grzechem, jest raczej flirtem czy próbą uwodzenia. Bywa jednak, że flirt staje się niebezpieczny, a my całkowicie podatni na propagandę złego. Dlatego tak ważne jest, by zobaczyć Jezusa w Jego walce z pokusami. W tej walce odwraca grzech pierwszych ludzi. Nowy Adam broni się słowem Bożym, które jest jego orężem w spotkaniu z kusicielem. Napisane jest: „nie samym chlebem żyje człowiek”, „nie będziesz wystawiał na próbę Pana”, „Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon”. Zwycięstwo jest w posłuszeństwie Słowu.

 


Kolekta dzisiejsza to jałmużna postna.


 1. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako niedzielę trzeźwości. Zachęcamy by na czas Wielkiego Postu podjąć całkowitą abstynencję i zapisać się do parafialnej księgi trzeźwości.

 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o 15.45.

 3. Seniorów i chorych wyjątkowo w tym miesiącu zapraszamy na Mszę św. w ramach rekolekcji w środę 15.03. o godz. 00 a po niej spotkanie w salkach z rekolekcjonistą. Nie będzie spotkania seniorów jutro.

 4. Krąg Biblijny – zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy wieczornej.

 5. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16,00 spowiedź dla uczniów IV.

 6. Nabożeństwa Pasyjne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 17,00. Dla dorosłych w piątek o 18,30. Zalecki za zmarłych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Będą odczytywane przed Mszą św. wieczorną. Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne w niedziele o 15,45.

 7. Katechumenat, dla tych, którzy nie uczęszczali na katechezę szkolną a pragną przystąpić do bierzmowania. Zgłoszenia w kancelarii do 10. 03.

 8. Parafialne rekolekcje wielkopostne zatytułowane „Idźcie i głoście” rozpoczynamy w przyszłą niedzielę, potrwają do środy. Wygłosi je ks. dr Tadeusz Czakański. Nauki rekolekcyjne będą w niedzielę w czasie każdej Mszy św.; w tygodniu w czasie Mszy o godz. 8,00 i 18,00. Nauka stanowa dla mężczyzn w niedzielę o 17.30; w niedzielę o 19.30 będzie odprawiona Msza św. w intencji osób samotnych o znalezienie dobrego męża i dobrej żony, po Mszy zapraszamy na spotkanie osoby stanu wolnego. Nauka stanowa dla kobiet w poniedziałek o 19.00; rodziców dzieci przygotowujących się do wczesnej i I komunii św. oraz do bierzmowania zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne we wtorek o godz. 19.00.

 9. Organizujemy wyjazdowy Dzień Skupienia w Olsztynie k/ Częstochowy w dniach 1 – 2. 04. Zapraszamy młodzież studiującą, pracującą oraz szkół średnich. Zapisy i szczegóły w kancelarii.

 10. Z okazji 70. lecia poświęcenia naszego kościoła wydaliśmy cegiełki. Kupując cegiełkę przyczyniasz się do dokończenia wystroju naszego kościoła i możesz się wpisać na listę fundatorów witraża.

 11. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii (schody). A przed kościołami w całej Polsce zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes, którą przeprowadzi zespół charytatywny.

„Żyje się za pieniądze,

ale nie należy żyć dla pieniędzy ”    

                                                             Nicolas de Chamfort