OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26. 02. 2017 – 05. 03. 2017

VIII  Niedziela  Zwykła


 

Bóg troszczy się o każdego z nas, zna nasze potrzeby. Dziś wzywa: „Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o jego sprawiedliwość, a wszystko inne będzie wam dodane „. Niestety, łatwo jest ulec niepokojom o naszą codzienność. Może też pojawia się pragnienie, żeby mieć coraz więcej. Jezus mówi: „Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm?”. Kiedy poddajemy się zbytniej trosce o dobra materialne i za bardzo się na nich skupiamy, tracimy z oczu to, co najważniejsze – Królestwo Boże, a przy tym gubimy sens naszego chrześcijańskiego życia.

 


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii.


 

  1. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.00, serdecznie zapraszamy.

  2. W Środę Popielcową rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy. Post jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa razy lekko posilić się) obowiązuje między 18 i 60 rokiem życia. Rodziców prosimy, by również dzieci wprowadzali w ducha pokuty. Msze św. z obrzędem posypania popiołem będą o 7.00, 00,  16.30,  18.00.

  3. Czterdziestogodzinne nabożeństwo, czyli całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu przez trzy dni. W czwartek i sobotę od 8.30 – 18.00, w piątek od 8.30 – 16.00.

  4. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla dzieci po wczesnej Komunii św. oraz uczniów klas III.

  5. Nabożeństwa Pasyjne: Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o 17,00. Dla dorosłych w piątek o 18,30. Zalecki za zmarłych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Będą odczytywane przed Mszą św. wieczorną.  Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne w niedziele o 15.45.

  6. Kandydatów do bierzmowania prosimy na Mszę św. w piątek o 18.oo.

  7. Członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w sobotę o 7.00.

  8. Katechumenat  dla tych, którzy nie uczęszczali na katechezę szkolną, a pragną przystąpić do bierzmowania. Zgłoszenia w kancelarii do 10. 03.

  9. Odwiedziny chorych i starszych parafian w domach z posługą sakramentalną w sobotę przed południem. Zapisy do czwartku włącznie w zakrystii i w kancelarii.

  10. W drugą niedzielę Wielkiego Postu, 12. 03,  rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne.

  11. Organizujemy wyjazdowy Dzień Skupienia w Olsztynie k/ Częstochowy w dniach 1 – 2. 04. Zapraszamy młodzież studiującą, pracującą oraz młodzież szkół średnich. Zapisy i szczegóły w kancelarii.

  12. Każda parafia może adoptować syryjską rodzinę chrześcijańska. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

  13. Z okazji 70. lecia poświęcenia naszego kościoła wydaliśmy cegiełki. Kupując cegiełkę przyczyniasz się do dokończenia wystroju naszego kościoła i możesz się wpisać na listę fundatorów witraża.

  14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę ma charakter jałmużny postnej.

        „Jeżeli czynimy wszystko, co w naszej mocy,       

        Bóg uczyni resztę”    

św. Arnold Janssen