OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19. 02. 2017 – 26. 02. 2017

Odpust ku czci śś. Cyryla i Metodego


 

Bóg mówi do każdego jego własnym językiem. Zrozumieli to św. Cyryl i Metody, apostołowie Słowian z IX wieku, którzy wbrew panującej tradycji sprawowania liturgii jedynie w języku łacińskim i greckim przetłumaczyli Pismo Święte i księgi liturgiczne na język słowiański, tworząc w tym celu specjalny alfabet. Widząc owoce ich posługi, papież Hadrian II poparł swoim autorytetem dokonane przez nich dzieło. Módlmy się, abyśmy także my byli gotowi szanować innych i szukać nowych, twórczych dróg dawania świadectwa o Chrystusie.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii.


 1. Nieszpory odpustowe dzisiaj o godz. 16.00, serdecznie zapraszamy.

 2. Nabożeństwo przez wstawiennictwo MBNP w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 3. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu czwartek 8.30 – 18.00. Spowiedź od 10 – 12 i od 15 – 18.

 5. Msza szkolna w piątek o 16.30. Od 16 spowiedź dla dzieci klas VI.

 6. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.30 w salkach katechetycznych.

 7. Błogosławieństwo matek w stanie błogosławionym i dzieci w przyszłą niedzielę po Mszy o 10.

 8. Msza w intencji żołnierzy niezłomnych w przyszłą niedzielę o 11.30; po Mszy apel poległych.

 9. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na kurs przedmałżeński szczegóły na plakacie.

 10. Pielgrzymka szlakiem św. Rity i MB Pompejańskiej odbędzie się w dniach od 28.04 do 7.05.2017. Zapisy w kancelarii. Prosimy o wpłacanie zaliczki (200 zł.)

 11. Wszystkich Nauczycieli, Katechetów, Nauczycieli Emerytowanych i Pracowników Oświaty, oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Fatimy w setną rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej w terminie od 11 do 18 lipca 2017r. Zapisy do końca marca 2017 r., u księdza Józefa Więcka Archidiecezjalnego Duszpasterza Nauczycieli Tel.: 502237467 jozef.wiecek@archidiecezjakatowicka.pl

 12. Każda parafia może adoptować syryjską rodzinę chrześcijańska. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

 13. Z okazji 70 lecia poświęcenia naszego kościoła wydane zostały cegiełki. Kupując cegiełkę przyczyniasz się do dokończenia wystroju naszego kościoła i możesz się wpisać na listę fundatorów witraża.

 14. Metodę rozpalania pieca od góry, która jest bardziej ekologiczna będzie można poznać 5 marca przed Ratuszem. Rozpoczęcie o godz. 30 a efekt końcowy około 11.15wtedy też będzie można zadawać pytania organizatorom.

 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

„Nikt na świecie nie żyje wyłącznie dla siebie.

Jesteśmy tu także dla  innych”.

 


                                                                                     św. Grzegorz  Wielki