OGŁOSZENIA PARAFIALNE 12. 02. 2017 – 19.02. 2017

6 Niedziela Zwykła


Jakże często można usłyszeć mądrych tego świata, którzy odrzucają Boże przykazania twierdząc, iż „nie cierpią” ograniczeń, że kochają wolność. Gdyby pojęli tajemnicę Bożej mądrości, dostrzegliby, że Dekalog jest darem kochającego Ojca, który nie chce, by Jego dzieciom stała się krzywda. Ale człowiek jest wolny i może wybierać. Jak to czynić, by potem nie żałować? Módlmy się częściej do Ducha Świętego. On bowiem „przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego”.

 


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii.


 1. W naszej parafii staż diakonalny  będzie odbywał ks. diak. Szymon Kubica. Serdecznie go witamy w naszej wspólnocie i życzymy owocnych przeżyć duchowych.

 2. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.00, serdecznie zapraszamy.

 3. III Zakon św. Franciszka zaprasza na spotkanie w poniedziałek o 16.30 w salkach.

 4. Apostolstwo Dobrej Śmierci  zaprasza na Mszę św. 16.02(czwartek) o godz.18.00, a potem spotkanie w salkach.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek 8.30 – 18.00. Spowiedź od 10.00 – 12.00 i od 15.00 – 18.00.

 6. Msza szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla dzieci klas V.

 7. Koronka Do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej i wieczornej.

 8. Odpust parafialny w niedzielę 19.02. rozpoczniemy już w sobotę Uroczystymi Nieszporami o godz.17.30. Kazanie wygłosi ks. Janusz Jezusek.

 9. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na kurs przedmałżeński – szczegóły na plakacie.

 10. Parafialna piesza pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach od 5 do 8 sierpnia br.

 11. Pielgrzymka szlakiem św. Rity i MB Pompejańskiej odbędzie się w dniach od 28.04 do 7.05.2017. Zapisy w kancelarii. Prosimy o wpłacanie zaliczki (200 zł.)

 12. Wszystkich Nauczycieli, Katechetów, Nauczycieli Emerytowanych i Pracowników Oświaty, oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Fatimy w setną rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej w terminie od 11 do 18 lipca 2017r. Zapisy do końca marca 2017 r., u księdza Józefa Więcka Archidiecezjalnego Duszpasterza Nauczycieli Tel.: 502237467 jozef.wiecek@archidiecezjakatowicka.pl

 13. Każda parafia może adoptować syryjską rodzinę chrześcijańską. Szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej.

 14. Z okazji 70 lecia poświęcenia naszego kościoła wydane zostały cegiełki, które rozprowadzane będą 14 .02 po mszach i w dniu  naszego odpustu. Kupując cegiełkę przyczyniasz się do dokończenia wystroju naszego kościoła i możesz się wpisać na listę fundatorów witraża.

 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

  „Duchowa doskonałość jest lepsza od fizycznej”.

                                                                                                                                           Ezop