OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5. 02. 2017 – 12.02. 2017

5 Niedziela Zwykła


Najgłębsza ciemność w ludzkim sercu to egoizm i nieczułość. Czynią one człowieka więźniem duchowych mroków, nawet jeśli “błyszczy on słowem i mądrością”. Jezus Chrystus, umierając za nas na krzyżu, zapalił ogień miłości, zdolny rozproszyć wszelką ciemność. Stał się dla nas wcieloną troską i miłosierdziem Boga. Blask bijący od krzyża rozprasza mroki naszego egoizmu, życia dla siebie, i wypełnia nasze serca miłosierną miłością. Sprawia że “ światło jaśnieje w ciemnościach, a ciemność staje się południem.”

 


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej archidiecezji.


 1. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.00, serdecznie zapraszamy.

 2. Seniorów nasze parafii zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 8.00 i na spotkanie w salkach.

 3. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 19.00.

 4. Obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. ze szkoły nr 1 i nr 2, w środę o godz. 19.00 w kościele.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 16.30. Okazja do spowiedzi  od 10.00 – 12.00 i od 15.00 – 18.00.

 6. Msza szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla dzieci klas IV. Lista dzieci, które jadą do Częstochowy, wywieszona jest w gablotce. Proszę o uzupełnienie danych w kancelarii. Wyjazd w sobotę o godz. 9.00.

 7. Światowy Dzień Chorego przypada we wspomnienie NMP z Lourdes 11.02 w sobotę. Zapraszamy chorych parafian na Mszę św. o godz. 10.00 a po niej spotkanie w salkach. Krewnych i sąsiadów prosimy, by pomogli tym osobom w dotarciu do kościoła. Gdyby ktoś nie miał możliwości, to można się zgłosić w kancelarii my załatwimy przewóz.

 8. Odpust parafialny w niedzielę 19.02. Rozpoczniemy go już w sobotę Uroczystymi Nieszporami o godz.17.30. Kazanie wygłosi ks. Janusz Jezusek.

 9. Pielgrzymka szlakiem św. Rity i MB Pompejańskiej odbędzie się w dniach od 28.04 do 7.05.2017. Zapisy w kancelarii. Prosimy o wpłacanie zaliczki (200 zł.)

 10. MOPS informuje, że została uruchomiona usługa dostarczania posiłków, szczegóły w gablotce.

 11. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Mama Łukasza Szarf i rodzice Asi Mierzwy dziękują wszystkim za udział w koncercie i wsparcie materialne.

 

 

„Człowiek cierpliwy i łagodny swego wroga zamienia w przyjaciela.”                                                                                       

                                                                                                                  Tomasz a Kempis