OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.01 – 5.02.2017

4 Niedziela Zwykła


Każdy człowiek potrzebuje głębokiego poczucia bezpieczeństwa, które ukoi jego lęk. Ten upragniony dar możemy znaleźć w imieniu Boga, który jest źródłem naszego istnienia. „Przez Niego bowiem jesteśmy” (por. 1 Kor 1,30). Utrudzeni poszukiwaniem, odarci i ubodzy, trafiamy wreszcie do domu, którym jest sam Bóg, nasze schronienie. Gdy ustaje pełne lęku zabieganie o samego siebie, pojawia się duchowa przestrzeń wolności i męstwa. W niej dopiero może rozkwitnąć życie według błogosławieństw.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii (schody).


 1. Nieszporów dzisiaj nie ma, ale serdecznie zapraszamy o godz. 17.30 na wspólne kolędowanie w czasie koncertu charytatywnego dla Łukasza Szarf w wykonaniu chóru „Slavica Musa”.

 2. Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) przypada w czwartek. Msze święte w tym dniu o godz: 7.00, 8.00, 16.30 i 18.00. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek, z racji święta od 8.30 do 16.30. Okazja do spowiedzi od 10.00 – 12.00.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św.

 5. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla dzieci po wczesnej komunii św. i dla uczniów klas III. Na Mszy św. będą rozdawane upominki za udział w roratach dla tych dzieci, które miały więcej braków. Lista dzieci, które jadą do Częstochowy wywieszona jest w gablotce. Proszę o uzupełnienie danych w kancelarii.

 6. Błogosławieństwo św. Błażeja, w którym zawarta jest prośba, by chroniło od chorób gardła, będziemy udzielać w piątek po każdej Mszy.

 7. Kandydatów do bierzmowania prosimy na Mszę św. i spotkanie w piątek o 18.00.

 8. Msza św. w int. Członków Żywego Różańca w sobotę o 7.00.

 9. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę do południa. Zapisy kancelarii lub zakrystii do czwartku włącznie.

 10. Bal charytatywny rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00. Wszystkich zapisanych serdecznie zapraszamy.

 11. Pielgrzymka szlakiem św. Rity i MB Pompejańskiej odbędzie się w dniach od 28.04 do 7.05.2017. Zapisy w kancelarii. Szczegóły na plakacie i w kancelarii.

 12. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta 2.02 na zakony kontemplacyjne,  a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej archidiecezji.


„Mądrość Boża nie polega na wiedzy książkowej, ale na dobrych uczynkach.
św. Brygida