OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.01 – 29.01.2017

3 Niedziela Zwykła


„Pan moim światłem i zbawieniem moim” – śpiewał Izrael od pokoleń. I oto nadszedł czas, gdy proroctwa się wypełniły i „lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie”. W cudzie Wcielenia Bóg stał się człowiekiem, by tak jak my żyć i umrzeć. A przez swoje zmartwychwstanie przeprowadził nas razem z sobą do życia wiecznego. Podczas każdej Eucharystii ogarnia nas to samo jedyne i niepowtarzalne Światło, Jezus Chrystus, w którym jest nasze zbawienie.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii .


 • Nieszporów dzisiaj nie ma, ale serdecznie zapraszamy  na wspólne kolędowanie o godz. 17.30. W czasie koncertu charytatywnego dla Asi Mierzwy wystąpi zespołu Ad Maiorem Dei Gloriam.

 • Nabożeństwo przez wstawiennictwo MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 • Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Podziękowania i prośby można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 • Pielgrzymka dla nauczycieli szlakiem Św. Jana Sarkandra do Ołomuńca w dniu 11 marca. Koszt udziału 150 zł. Zapisy i zgłoszenia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Program pielgrzymki dostępny na stronie internetowej tamtejszej parafii.

 • Pielgrzymka szlakiem św. Rity i MB Pompejańskiej odbędzie się w dniach od 28.04 do 7.05.2017. Zapisy w kancelarii. Szczegóły na plakacie i w kancelarii.

 • Bal charytatywny, z którego dochód przeznaczony jest na kolonie charytatywne dla dzieci, odbędzie się 4.02. Gdyby ktoś chciał wspomóc to dzieło przez upieczenie ciasta, to proszę to zgłosić w kancelarii.

 • Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.30 w salce.

 • W piątek z racji ferii Mszy św. szkolnej nie będzie.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od 10.00 – 12.00 i od 15.00 – 18.00.

 • Nasz parafianin Łukasz Szarf ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce, zdiagnozowano też zanik nerwu piszczelowego. Potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji, potrzebne mu są buty ortopedyczne i nowy wózek inwalidzki. Będziemy mu mogli pomóc w przyszłą niedzielę w ramach koncertu charytatywnego w wykonaniu chóru „Slavica Musa” o godz. 17.30.

 • Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii (schody).


„Miarą miłości jest miłość bez miary”
św. Franciszek Salezy