Ogłoszenia duszpasterskie 8. 01. 2017 – 15. 01. 2017

Niedziela Święto Chrztu Pańskiego


Chrzest w Jordanie – to pierwsze publiczne objawienie Jezusa jako Króla i Zbawcy, a jednocześnie objawienie całej Trójcy Świętej. To początek działalności Jezusa i szczyt działalności Jana Chrzciciela, który pierwszy rozpoznał w Jezusie obiecanego Mesjasza. Jezus zanurza się w wody Jordanu, jak w wody śmierci, przyjmując na siebie nasze grzechy. Niech dzisiejsze święto będzie dla nas okazją do dziękczynienia za dar chrztu, w którym obmyły nas wody życia wiecznego, czyniąc nas dziećmi Bożymi.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii (remont schodów).

 


 1. Nieszpory dzisiaj o godz. 16.00 – serdecznie zapraszamy.

 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 8.30 do 18.00. Spowiedź z racji kolędy tylko od 10.00 do 12.00.

 3. Msza szkolna w piątek o 16.30. Od 16,00 okazja do spowiedzi dla dzieci z klas IV.

 4. Nabożeństwo przez wstawiennictwo naszych świętych patronów Cyryla i Metodego w sobotę po Mszy porannej.

 5. Nabożeństwa Fatimskie będą odprawiane od maja do października.

 6. Wszystkie grupy bierzmowańców zapraszamy 13.01  w piątek, na Mszę Świętą o godzinie 18.00, a po Niej obowiązkowe spotkanie w salkach.

 7. Bal charytatywny, z którego dochód przeznaczony jest na kolonie charytatywne dla dzieci, odbędzie się 4.02.2017 r. Gdyby ktoś chciał wspomóc to dzieło przez upieczenie ciasta, to proszę to  zgłosić w kancelarii.

 8. Pielgrzymka szlakiem św. Rity i MB Pompejańskiej odbędzie się w dniach od 28.04 do 7.05.2017. Zapisy w kancelarii. Szczegóły na plakacie i w kancelarii.

 9. Nauczycieli serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę szlakiem Św. Jana Sarkandra do Ołomuńca w dniu 11 marca. Koszt udziału to 150 zł. Zapisy i zgłoszenia w parafii Matki Bożej Częstochowskiej, program pielgrzymki dostępny na stronie internetowej tamtejszej parafii.

 10. W środę, w Oratorium Jana Pawła II  w domu katechetycznym w parafii Matki Bożej Częstochowskiej, w godz. od 16.00 do 17.30, będą trwały próbne nabory do drużyny harcerskiej, którą planuje się wznowić w naszym mieście. Szczegółowych informacji dla rodziców  i zainteresowanych tematem  działalności harcerskiej udziela Ks. Piotr Larysz – duszpasterz harcerzy archidiecezji katowickiej.

 11. Nasza mała parafianka Asia Mierzwa jest w klinice „Budzik”. Nadal trwa zbiórka nakrętek. Nakrętki można przynosić też na probostwo.

 12. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolędnicy Misyjni zebrali 3366 zł na potrzebujących w Tajlandii i serdecznie dziękują ofiarodawcom.

 13. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej archidiecezji.

 

„Chrzest święty był dla mnie pocałunkiem, przez który Bóg przyjął mnie za przybrane dziecko swoje.”                                  

                                                                                     bł. Michał Sopoćko