Ogłoszenia duszpasterskie 1. 01. 2017 – 8.01. 2017

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi


„Gdy nadeszła pełnia czasu, Bóg zesłał swojego Syna, zrodzonego z niewiasty” – słyszymy dziś w drugim czytaniu. Te proste słowa opisują niepojętą tajemnicę Wcielenia, a Niewiastą, przez którą staliśmy się uczestnikami tej tajemnicy, jest Maryja. To Ona użyczyła swego ciała Bogu, aby stał się człowiekiem. Dzięki Jej Synowi nasza wina mogła zostać odkupiona, tak że otrzymaliśmy „przybrane synostwo”. Pamiętając o tym, powierzajmy się u progu nowego roku wstawiennictwu świętej Bożej Rodzicielki.


Kolekta dzisiejsza na WŚSD w Katowicach

 


 1. Zapraszamy na Noworoczne kolędowanie w wykonaniu Marty Pagacz – Janik z akompaniamentem naszego organisty Łukasza Wielgosza – dzisiaj o 17.30. Nieszporów dzisiaj nie ma.

 2. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP będą śpiewane w naszym kościele od dzisiaj w każdą niedzielę przed Mszą Św. poranną.

 3. Na rozpoczęcie nowego roku odmawia się hymn do Ducha Św. w celu uproszenia łaski światła i pomocy Bożej w nowym roku. W ten sposób można też zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 4. Seniorów zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o 8.00. Po Mszy spotkanie opłatkowe w salkach.

 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i komunii św.

 6. Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) przypada w piątek. Msze Św. jak w niedzielę, a o godz. 14.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu dzieci, młodzieży i nauczycieli naszych przedszkoli i szkół.

 7. Starszych i chorych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę do południa. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii do czwartku włącznie.

 8. Koncert świąteczno – noworoczny „Swingująca zima”, w wokalnym wykonaniu Agnieszki Bielnik – Witomskiej z gitarowym akompaniamentem naszego parafianina Damiana Stroki 6.01 o godz. 17.30. W programie tradycyjne i współczesne kolędy i pastorałki.

 9. Pielgrzymka szlakiem św. Rity i MB Pompejańskiej odbędzie się w dniach od 28.04 do 7.05.2017. Zapisy w kancelarii. Szczegóły na plakacie i w kancelarii.

 10. Nasza mała parafianka Asia Mierzwa jest w klinice „Budzik” nadal trwa zbiórka nakrętek. Nakrętki można przynosić też na probostwo.

 11. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii (schody).

„Jezus nie potrzebuje wcale naszych dzieł, lecz jedynie naszej miłości.”

                            św. Teresa od Dzieciątka Jezus