OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27. 11. 2016 – 4.12. 2016

I Niedziela Adwentu


Czy jesteśmy gotowi stanąć przed obliczem Chrystusa? Stawiając to ważne pytanie, liturgia pierwszej niedzieli Adwentu wzywa nas do czuwania, do odrzucania uczynków ciemności, do zaparcia się siebie. Jednocześnie jednak daje nadzieję, że przyjście Pana przyniesie nam nie potępienie i karę, lecz radość, pokój i spełnienie wszystkich naszych tęsknot. Obyśmy, uczestnicząc w tej Eucharystii, zapragnęli iść z radością na spotkanie Pana drogą nawrócenia, ufni, że na jej końcu czeka nas szczęście, którego zapowiedzią jest Boże Narodzenie.

 


Kolekta dzisiejsza na remont głównego wejścia do kościoła. 1. Dzisiaj Niedziela Trzeźwości. Można się zapisać do księgi trzeźwości wyłożonej z tyłu kościoła. Nieszpory dzisiaj o 16.00. Serdecznie zapraszamy.

 2.  Dzisiaj  kiermasz świąteczny, przygotowany przez wspólnotę Dzieci Maryi . Będzie można kupić zrobione przez dzieci kartki świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na letnie rekolekcje.

 3. Roraty od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek o 16.30, w sobotę rorat nie ma.

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi.

 5. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla dzieci po wczesnej komunii i dla uczniów klas III

 6. Wszystkich górników, pracowników kopalni i wszystkich związanych z górnictwem zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.00

 7. Kolęda dzisiaj od 14.30 ul. Dworcowa i Przemysłowa, w piątek 2.12 o godz. 15.30 ul. Żwirki i Wigury, Plater 57 – 1, Astrów; w sobotę 3.12 o godz. 14.30 ul. Wyspiańskiego, Plater 72 i 59 – 79, Dębowa 73 – 53 i 78 – 44, Dębowa 22 – 42 i 1 – 51, Sienkiewicza i Prusa. W zakrystii mamy przygotowane buteleczki z wodą święconą. Do swoich pojemników wodę można zabierać z naczynia przy obrazie MBNP.  Plan kolędy zamieszczony jest w  internecie na stronie naszej parafii.

 8. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę, 3. 12. Zgłoszenia do czwartku w zakrystii i w kancelarii. Przed świętami będą też odwiedziny w sobotę, 17.12.

 9. Nauczycieli, katechetów pracujących i emerytowanych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 5.12 . O godz. 17.30 okazja do spowiedzi, o 18.00 Msza św. a po niej spotkanie w salkach.

 10. Policja apeluje do seniorów o ostrożność w związku z tym, że znowu pojawiają się próby wyłudzenia pieniędzy.

 11. Konkurs dla wszystkich chętnych: Dlaczego MB z Guadalupe jest uznana za patronkę dzieci nienarodzonych? Odpowiedzi wrzucamy do skrzynki na probostwie do 9.12. Losowanie nagród 12.12 we wspomnienie MB z Guadalupe po Mszy wieczornej.

 12. Bal Charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na kolonie dla dzieci, odbędzie się 4.02.2017.  Zapisy w kancelarii.

 13. Nasza mała parafianka Asia Mierzwa jest w klinice „Budzik” . Nadal trwa zbiórka nakrętek. Nakrętki można przynosić też na probostwo. Dzisiaj po Mszy przed kościołem kwesta na ten cel.

 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na świąteczną dekorację kościoła. Przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

„Nigdy nie widziałem, aby ktoś w momencie śmierci lamentował, że uczynił za wiele dobra„.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  św. Jan Bosko