OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20. 11. 2016 – 27.11. 2016

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA   

           CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA


Dziś, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Uświadamiamy sobie, że nasze losy są w rękach Tego, który pokazał czym jest prawdziwe panowanie. Chrystus uniżył samego siebie „przyjąwszy postać sługi” aż po krzyż, „Dlatego Bóg Go nad wszystko wywyższył (…), aby na imię Jezusa zgięło się każde kolano (…). I aby wszelki język wyznał że Jezus Chrystus jest PANEM” (Flp 2,9-11). Dlatego też gromadzimy się podczas tej liturgii, aby uwielbiać Boga Ojca w wywyższonym Synu. W naszym lokalnym Kościele mamy jeszcze inny, szczególny powód do wdzięczności – zakończenie II Synodu Archidiecezji Katowickiej. Przez cztery latach modlitwy, refleksji i dialogu przedstawiciele Archidiecezji nasłuchiwali co Duch Święty mówi do naszej diecezjalnej wspólnoty. Tym, co udało się usłyszeć i przełożyć na praktyczne wskazania, będziemy się kierować w duszpasterstwie przez najbliższe lata. Prośmy zatem także o jak najlepsze owoce Synodu.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji.


  1. Nieszpory dzisiaj o 16.00 – serdecznie zapraszamy. Adoracja uwielbieniowa dzisiaj o 17.30. Po adoracji Niedzielne Spotkanie Młodych na probostwie. Zapraszamy młodzież pracującą, studiującą i młodzież szkół średnich.

  2. Nowenna do MBNP w środę po Mszy wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

  3. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity w czwartek po Mszy wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

  4. Msza św. szkolna w piątek o 16.30 , a od 16.00 okazja do spowiedzi dla uczniów klas VI i gimnazjalistów klas I i II.

  5. Nauka przed chrztem w tym miesiącu wyjątkowo 24.11 (czwartek) o godz. 18.30

  6. Dzień Skupienia dla ADŚ 26.11 (sobota) w parafii św. Mikołaja w Pierśćcu. Wyjazd o 7.30, zapisy w zakrystii.

  7. Kiermasz świąteczny przygotowany przez wspólnotę Dzieci Maryi w przyszłą niedzielę 27.11. Będzie można kupić zrobione przez dzieci kartki świąteczne. Dochód przeznaczony będzie na letnie rekolekcje dla Dzieci Maryi.

  8. Kolęda w tym roku rozpocznie się w piątek 25.11 o godz. 15.30 ul. Spółdzielcza; w sobotę 26.11 o godz. 14.30 ul. Spółdzielcza i Pocztowa; w niedzielę 27.11 o godz. 14.30 ul. Pocztowa, Dworcowa i Przemysłowa. Plan kolędy do świąt zamieszczony jest w gazetce parafialnej a całość w internecie. W zakrystii mamy przygotowane buteleczki z wodą święconą. Do swoich pojemników wodę można zabierać z naczynia przy obrazie MBNP.

  9. Nasza mała parafianka Asia Mierzwa jest w klinice „Budzik”, nadal trwa zbiórka nakrętek. Nakrętki można przynosić też na probostwo. Gorąco zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję.

  10. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na remont głównego wejścia do kościoła.

 

” Modlić się to nie znaczy dużo mówić, ale mocno kochać.”

                                                                                                                                                                  św. Teresa od Dzieciątka Jezus