OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6. 11. 2016 – 13.11. 2016

32 Niedziela Zwykła


Życie jest większe od wszelkich naszych przemądrzałych spekulacji, od popularności, ideologii i misternie skonstruowanych systemów pojęć. Czasem wydaje się nam, że żyjemy, a tak naprawdę spętaliśmy życie w sieć nazw. Cieszy nas ich brzmienie: profesor, prezes, gwiazda, zwycięzca. Niektórzy tak oderwali się od życia, że dopiero wzmianka w gazecie przekonuje ich, że zaistnieli. Tymczasem to „Bóg jest Bogiem żywych” i tylko wracając do Niego, wracamy naprawdę do życia. 

 


Kolekta dzisiejsza na renowację katowickiej katedry


 1. Różaniec za zmarłych zalecanych dzisiaj o godz. 45 a w poniedziałek i wtorek o 17.15.

 2. Seniorów naszej parafii zapraszamy na Mszę św. jutro o godz. 00 a potem na spotkanie w salkach.

 3. III Zakon św. Franciszka zapraszana na spotkanie jutro o 16.30 w salkach.

 4. Rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.  zapraszamy na spotkanie do salek: wtorek 19.00 – SP1; środa 19.00 – SP2

 5. Krąg Biblijny ma spotkanie w środę po Mszy wieczornej.

 6. Nowenna do MBNP w środę po Mszy wieczornej. Prośby i podziękowania można składać do skarbony przy obrazie MBNP.

 7. Hospicjum im. św. Jana Bożego zebrało w czasie kwesty na cmentarzach komunalnych w Knurowie 2950 zł. Serdecznie dziękujemy „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom.

 8. Mszy św. szkolnej w piątek nie będzie z racji święta.

 9. Msza św. w intencji Ojczyzny w piątek 11.11 o godz. 11.00 w naszym kościele.

 10. Dzień Muzyki Liturgicznej w przyszłą niedzielę.

 11. Nasza mała parafianka Asia Mierzwa jest w klinice „Budzik” nadal trwa zbiórka nakrętek. Nakrętki można przynosić też na probostwo. Gorąco zachęcamy do zaangażowania się w tą akcję.

 12. Piesza pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach od 5 do 8 sierpnia 2017

 13. Dyrekcja i grono pedagogiczne Technikum nr 1 w Knurowie serdecznie zapraszają absolwentów i sympatyków na uroczystości związane z 10-leciem działalności tego technikum oraz 25 leciem nadania Zespołowi Szkół imienia Ignacego Jana Paderewskiego. Uroczystości odbędą się 10 listopada o godz. 16.00 na sali gimnastycznej przy ul. Szpitalnej 25. Uroczystości będą miały również charakter patriotyczny nawiązujący do Święta Niepodległości

 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na pokrycie kosztów związanych z remontem dachu naszego kościoła. A przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

„Rodzice powinni starać się, aby rodzina była małym  Kościołem, w którym czci się Boga .

                                                 

                                                               św. Augustyn