Ogłoszenia duszpasterskie 30.10. 2016 – 6.11. 2016

31 Niedziela Zwykła


Ziarnko piasku nie jest zbyt małe ani poranna rosa zbyt ulotna, żeby nie mogły zachwycić i rozradować Boga. Ta radość Boga jest Jego królowaniem – roztaczającym się wszędzie, gdzie jesteśmy. Choćbyśmy nie wierzyli, bo nasze są serca zbyt ciasne, zapał łatwo gasnący i pamięć o grzechach niebezpiecznie uciska. Właśnie to Boże królowanie głosili Apostołowie. Królestwo Bożego zachwytu nad stworzeniem, nade mną. Nic dziwnego, że ta prawda leczy wszelkie choroby.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii.


 1. Nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz.15. 45 a w poniedziałek o 17.15. dzisiaj dodatkowo różaniec na „Farskich Polach” o godz.16.00.

 2. Po ustaleniach na spotkaniu księży dekanatu Knurów podjęto decyzję, że  cmentarz parafialny przy ul. 1 Maja całkowitą opieką obejmuje parafia MB Częstochowskiej, a cmentarz komunalny przy ul. Rakoniewskiego nasza parafia. W związku z tym, w Uroczystość Wszystkich Świętych, nabożeństwo za zmarłych z procesją na cmentarz parafialny odbędzie się w parafii MB Częstochowskiej o godz. 14.00 (w naszym kościele nie ma nabożeństwa).

 3.   W Uroczystość Wszystkich Świętych nabożeństwo za zmarłych i procesja na cmentarzu komunalnym przy ul. Rakoniewskiego  o godz. 15.00 a potem Msza św. w kaplicy cmentarnej.   W Dzień Zaduszny Msza w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Rakoniewskiego o godz. 10.00

 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele nie ma Mszy o 16.30, ale jest Msza św.  o godz. 19.30. W poniedziałek, 31. X. Msza św. wieczorna będzie już z Uroczystości Wszystkich Świętych. A po Mszy zapraszamy na nabożeństwo ze świętymi z procesją dookoła kościoła. Prosimy zabrać świece.

 5. W Dzień Zaduszny  2.11 w naszym kościele o godz. 17.15 odprawimy nieszpory za zmarłych.

 6. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii. W Dzień Zaduszny odprawimy Msze św. za zalecanych oraz od 3 do  8. XI. o 17,15 (w niedzielę o 15,45) odmawiać będziemy różaniec.

 7. Odpust za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać od południa Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę, modlitwy w intencji Ojca Świętego, odprawienie spowiedzi i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu; w dniach od 1 do 8 listopada przez nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych.

 8. Hospicjum im. św. Jana Bożego zostało założone przez naszą parafię. W Uroczystość Wszystkich Świętych w godz. od 10,00 – 15,00 odbędzie się kwesta na obydwóch cmentarzach w Knurowie, a także  w Szczygłowicach, przeznaczona na działalność hospicjum.

 9. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00  spowiedź dla uczniów klas III i po wczesnej komunii.

 10. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18 .00 w naszym kościele.

 11. Odwiedziny chorych w domach w sobotę przed południem. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii

 12. Członków Żywego Różańca zapraszamy w sobotę na Mszę św. o godz. 7.00 a potem na spotkanie formacyjne do salek katechetycznych.

 13. Nasza mała parafianka Asia Mierzwa jest w klinice „Budzik” . Nadal trwa zbiórka nakrętek. Nakrętki można przynosić też na probostwo. Gorąco zachęcamy do zaangażowania się w tę akcję.

 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na renowację katowickiej katedry.

„Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno.”          

                                                                           kard. Stefan Wyszyński