Ogłoszenia duszpasterskie 9.10.2016 – 16.10.2016

28 Niedziela Zwykła


Syryjczyk Naaman i dziesięciu trędowatych na pograniczu Samarii i Galilei – wszyscy oni zostali uwolnieni od swojej choroby, która czyniła ich nieczystymi w oczach ludzi. Trąd, którym byli zarażeni, dotknął nie tylko ich ciał, lecz także dusz. Człowiek jest całością, dlatego współcierpi w nim wszystko. Trąd duszy to grzech niewiary w to, że Bóg kocha, że może oczyścić. To przekonanie, że moje grzechy nie zostaną zapomniane. To danie wiary podszeptom złego, który zapewnia: Niechybnie umrzesz z powodu swej nieczystości. Jezus mówi co innego: „Twoja wiara cię ocaliła”. Uwierz, zaufaj, powierz się, aby wzrosło w tobie przekonanie, że jestem Bogiem, który nie zachowuje pamięci o grzechach i dochowuje wierności.

 


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii (opał).


 1. Nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz. 15. 45 a w dni powszednie o 17.15.
 2. Mamy kandydata do seminarium jest nim nasz długoletni ministrant Wojtek Tomecki. Polecamy go waszej modlitwie by wytrwał w tej łasce powołania do Służby Bogu i ludziom.
 3. Zgodnie z wieloletnią już tradycją zapraszam wszystkie społeczności akademickie górnośląskiej aglomeracji do udziału w Międzyuczelnianej Inauguracji Roku Akademickiego, która odbędzie się w niedzielę 9 X. 2016 – o godz. 18.00 – w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.
 4. Od jutra rozpocznie się remont głównego wejścia do naszego kościoła. Za utrudnienia z tym związane przepraszamy.
 5. Krąg Biblijny ma spotkanie w środę po Mszy wieczornej.
 6. Różaniec Fatimski w czwartek o 17.15, po nim Msza św. a po Mszy procesja ze świecami.
 7. Cześć naszym świętym patronom Cyrylowi i Metodemu oddajemy w piątek. Zapraszamy na nabożeństwo po Mszy porannej i w ramach różańca.
 8. Msza szkolna w piątek o 16.30. Od 16 spowiedź dla uczniów klas IV.
 9. Niedziela Misyjna przypada za tydzień. Na Mszy o godz. 10.00 dzieci w strojach z różnych kontynentów poprowadzą liturgię.
 10. Adoracja uwielbieniowa w przyszłą niedzielę o godz. 17.30 w kościele. Po adoracji Niedzielne Spotkanie Młodych, na które zapraszamy młodzież studiującą, pracującą i młodzież szkół średnich. Temat spotkania – „Miłosierdzie w sztuce.”
 11. Bal Wszystkich Świętych dla dzieci odbędzie się 31 października. Rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym. Zapisy w kancelarii do15.10.
 12. Zapisanych na parafialną pielgrzymkę do Fatimy w przyszłym roku zapraszamy na spotkanie organizacyjne 12.10 (środa) o godz. 19.00 do salek katechetycznych.
 13. Warsztaty dla twórczych żon. Szczegóły w gablotce.
 14. Pielgrzymka do Studzionki koło Ujazdu zwanej Małą Częstochową w sobotę 22.10. szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
 15. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Przed kościołem młodzież z naszego gimnazjum im. JP II przeprowadzi zbiórkę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

                „Kto modlitwy pilnuje, ten zwycięstwa dostępuje”

                                                                              / przysłowie polskie/