Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2016 – 18.09.2016

24 Niedziela Zwykła


Słowo Boże wychodzi dzisiaj naprzeciw naszej skłonności do ocen i osądów, dzielenia ludzi na dobrych i złych. Cudze braki, wady, przewinienia często budzą w nas oburzenie i niechęć. Tymczasem wszyscy w równym stopniu potrzebujemy miłosierdzia. Jeśli dane jest nam dostrzec słabości naszych bliźnich, to tylko po to, byśmy jak Abraham orędowali za nimi u Boga. Z nadzieją, że ktoś inny, widząc nasze zło, pomodli się i za nas.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii (remont głównego wejścia).


 

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.00.
 2. III Zakon św. Franciszka zaprasza na spotkanie w poniedziałek o 16.30 w salkach.
 3. Dzień fatimski we wtorek o godz. 18.00 Msza św. i różaniec z procesją. Można zabrać ze sobą świece, okapniki z tekstem pieśni w zakrystii.
 4. Cześć naszym świętym patronom oddajemy w środę. Nabożeństwo po Mszy porannej i wieczornej.
 5. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego obchodzimy w środę, w tym dniu na Mszach św. poświęcimy krzyże. Można też przyozdobić krzyże przydrożne, czy te, które mamy w mieszkaniach.
 6. ADŚ zaprasza w czwartek na Mszę św. o godz. 18 a po niej spotkanie w salkach. W sobotę zaprasza na Dzień Skupienia w Piekarach Śl. wyjazd o 8.00 z parkingu przy Ratuszu. Zapisy w zakrystii.
 7. Msza szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla uczniów klas V.
 8. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy porannej i wieczornej.
 9. „Boży wędrowcy” mają wycieczkę 17.09 w sobotę. Zapisy u katechetów. W tym roku w ramach Mszy św. szkolnej zapiszemy się do „Akademii Anielskiej”. Uroczyste przyjęcie 30.09 o 16.30
 10. Ministrantów i tych, którzy chcieliby dołączyć do tej elitarnej grupy zapraszamy na spotkanie do salek katechetycznych w sobotę o godz. 9.00. Natomiast dziewczynki, które chcą być wyjątkowo piękne zapraszamy na spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 9.30 w salkach. A kwiat naszej parafii, czyli młodzież zapraszamy na spotkania oazowe w piątek – rozpoczynamy Mszą Św. o 18.00.
 11. Spotkanie kręgu biblijnego w środę, po Mszy wieczornej, w salkach.
 12. Katechumenat dla tych, którzy nie ukończyli katechizacji a chcą zawrzeć Sakramentalne Małżeństwo lub przyjąć Bierzmowanie odbędzie się  w naszej parafii. Zapisy  w kancelarii do 16.09.
 13. Zainteresowanych tematyką obrony życia zapraszamy w sobotę 17.09 o godz. 16.00 do salek.
 14. Misjonarze Oblaci w przyszłą niedzielę będą rozprowadzali swoje kalendarze. A kazanie wygłosi ojciec Janusz Napierała.
 15. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na obowiązkowe spotkanie w poniedziałek 19.09 o godz. 18.00 Msza św.
 16. Rodzice dzieci przygotowujących się do I komunii św. (SP1 i SP2) mają obowiązkowe spotkanie w środę 21.09. rozpoczęcie o godz. 18.00 Msza św.
 17. Pielgrzymki parafialne: wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Wilna prosimy o uzupełnienie danych i wpłatę pieniędzy. Zapisanych na pielgrzymkę do Fatimy w przyszłym roku prosimy o podanie danych i wpłatę 400 zł. zaliczki.
 18. Zapraszamy na pielgrzymkę do Studzionki koło Pawłowic, gdzie znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej Różańcowej. Pielgrzymka odbędzie sie16.09 zapisy w kancelarii parafialnej.
 19. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na Wydział Teologiczny UŚ.

„Miłość nie potępia – miłość oczyszcza i dźwiga.

Henryk Ibsen