Ogłoszenia duszpasterskie 04.09.2016 – 11.09.2016

23 Niedziela Zwykła


Nic w naszym życiu nie może konkurować z Panem Jezusem. Cokolwiek nas odciąga od Niego, winno się stać przedmiotem naszej nienawiści. Nie sposób być Jego uczniem, jeśli nie podejmie się radykalnej decyzji wyboru drogi krzyża i odrzucenia wszystkiego, co oddala nas od Jezusa. Ponieważ sami na taką wolność nie potrafimy się zdobyć, musimy prosić w modlitwie o dar Bożej mocy i mądrości z wysoka.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji.


 

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.00.
 2. Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie dzisiaj o 14.00 w Katedrze katowickiej.
 3. Seniorów naszej parafii zapraszamy na Mszę św. jutro o godz. 8 a po niej spotkanie przy stole w salkach katechetycznych.
 4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 10,00 do 12,00 i od 15,00 do 18,00.
 5. Msza św. szkolna w piątek o 16.30. Od 16.00 spowiedź dla uczniów klas IV. W najbliższy piątek w czasie Mszy św. szkolnej poświęcimy tornistry.
 6. „Boży wędrowcy”, którzy zdobyli wszystkie sprawności mają wycieczkę 17.09 w sobotę. Zapisy i bliższe szczegóły u katechetów. W tym roku w ramach Mszy św. szkolnej zapiszemy się do „Akademii Anielskiej”. Uroczyste przyjęcie dzieci do tej AKADEMII odbędziecie w ostatni piątek września (30.09) w czasie Mszy szkolnej.
 7. Ministrantów i tych, którzy chcieliby dołączyć do tej elitarnej grupy zapraszamy na spotkanie do salek katechatycznych w sobotę o godz. 9.00.
 8. Katechumenat dla tych, którzy nie ukończyli katechizacji a mają zamiar zawrzeć Sakramentalne Małżeństwo lub przyjąć Sakrament Bierzmowania, będzie prowadzony w naszej parafii. Zapisy i szczegóły w kancelarii do 16.09.
 9. Pielgrzymki parafialne: wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Wilna prosimy o uzupełnienie danych i wpłatę pieniędzy. Zapisanych na pielgrzymkę do Fatimy w przyszłym roku prosimy o podanie danych i wpłatę 400 zł. zaliczki.
 10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Studzionki koło Pawłowic, gdzie znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej Różańcowej. Pielgrzymka odbędzie się 16.09 bliższe szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
 11. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, jesienią br. zaplanowano Narodową Pielgrzymkę do Rzymu pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w dniach 19.10.2016–23.10.2016 r. Udział w tej pielgrzymce zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Program pielgrzymki w gablotce.
 12. Arcybiskup Wiktor Skworc serdecznie zaprasza do Katedry Chrystusa Króla uczestników ŚDM oraz młodzież, która w minionym roku szkolnym przyjęła sakrament bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w sobotę 17 września, Ramowy program spotkania w gablotce.
 13. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Przed kościołem panie z zespołu charytatywnego zbiorą ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii (dach).

„Radość tryska z czystości serca.

św. Franciszek