Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2016 – 21.08.2016

20 Niedziela Zwykła


Święty Paweł zmagania na drodze ku chrześcijańskiej doskonałości nazywa „zawodami”. A zatem nie będzie lekko! Jezus potwierdza to z całą mocą. Mówi: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on zapłonął!”. Cóż to oznacza? Stary porządek, zbudowany na naszych złych przyzwyczajeniach, będzie musiał zostać zburzony. Czeka nas wewnętrzna walka i przeorganizowanie dotychczasowej hierarchii wartości, abyśmy osiągnęli „obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia”.


Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii (remont dachu).


 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 19,00.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 żegnamy siostry: Świętosławę, Sodalis i Łucję, odchodzące z naszej parafii.
 3. Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada jutro. Msze św. o godz. 7, 8.30, 10, 11.30 i 19.30.
 4. W środę przypada Uroczystość św. Jacka, kapłana, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.
 5. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w czwartek o godz. 18 a potem spotkanie w salkach katechetycznych.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego po Mszy porannej i po Mszy wieczornej.
 7. Festyn rodzinny organizowany przez parafię MB Częstochowskie odbędzie się w przyszłą niedzielę 21.08. szczegóły na plakatach.
 8. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. jednak nie w ostatniej chwili przed jej rozpoczęciem. Ponadto w czwartek w ramach adoracji Najświętszego Sakramentu od 10 do 12 i od 16 do 17, w sobotę od 17.
 9. Błogosławieństwa dla wyjeżdżających na wakacje i wczasy będziemy udzielać w niedziele po każdej Mszy św.
 10. Do końca wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. o 16.30, nieszpory będą o godz. 19.00. W dni powszednie porządek Mszy św. bez zmian.
 11. Pielgrzymka kobiet do Piekar Śl.: wyjazd zapisanych uczestniczek tej pielgrzymki autokarowej w przyszłą niedzielę 21 sierpnia o godz. 6.30 z parkingu przy Ratuszu.
 12. Chcielibyśmy przygotować wystawę, której celem jest dziękczynienie Bogu za dar życia i świadectwo szacunku dla życia człowieka w okresie prenatalnym. Szczegóły w gablotce.
 13. 100 lecie objawień w Fatimie przypada w przyszłym roku. W związku z tym planujemy zorganizowanie pielgrzymki do Fatimy i po Sanktuariach Maryjnych Europy (Francja, Hiszpania, Portugalia). Bliższe informacje w kancelarii parafialnej.
 14. Bóg zapłać za złożoną dziś ofiarę. Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii (remont schodów).

Idziemy do Boga nie drogą, lecz miłością.

św. Augustyn